Uitslae - 30 Jan 2017


Uitslae - 30 Jan 2017

Atletiek

SONE 1 –UITSLAE – SATERDAG, 28 JANUARIE 2017

131 GREY-ATLETE HET INGESKRYF

 

121         PLEKKE  (TUSSEN DIE EERSTE 3 PLEKKE IN FINALE ) WORD BEHAAL- 49 EERSTE PLEKKE

                                    42 TWEEDE PLEKKE EN

                                     30 DERDE PLEKKE

 

        DIE VOLGENDE ATLETE LEWER PUIK PRESTASIES:

 

O/14

DJ LIEBENBERG                   IN DISKUS                       HY BEHAAL 804 PUNTE OP DIE PUNTE-TABEL

LUCKY MOLEYANE             IN DIE 100 METER         HY BEHAAL 740 PUNTE

                                              IN DIE 200 METER         HY BEHAAL 749 PUNTE

 

O/15

KATLEHO CHABANYANE  IN DIE 100 METER HEKKIES         BEHAAL HY 715 PUNTE

                                                  IN DIE 300 METER HEKKIES   BEHAAL HY 705 PUNTE

                                                  IN DIE 100 METER                     BEHAAL HY 717 PUNTE

TIELMAN NIEWOUDT       GEWIGSTOOT                                  BEHAAL HY 907 PUNTE  

 

O/16                                  

JOUBERT SCHOEMAN     IN DIE 200 METER  BEHAAL HY                  721 PUNTE

MARCELL MULLER            IN DIE 200 METER  BEHAAL HY                  730 PUNTE

                                                 IN DIE 400 METER BEHAAL HY                   709 PUNTE

 

O/17

HERMAN AGENBAG        IN GEWIGSTOOT   BEHAAL HY                   805 PUNTE

                                                 IN DISKUS                BEHAAL HY                   714 PUNTE

MD LAUBSER                      IN 110 HEKKIES                                              BEHAAL HY                   739 PUNTE

                                              IN DIE 200 METER                                         BEHAAL HY                   724 PUNTE

CHARL VD MERWE           IN HAMMERGOOI                                           BEHAAL HY                  713 PUNTE

 

O/19

HENNIE ENGELBRECHT                   3000METER HINDERNIS                 BEHAAL HY         836 PUNTE

PETRUS JACOBS                               110 METER HEKKIES                       BEHAAL HY         798 PUNTE

JANCO VAN HEYNINGGEN            200 METER                                         BEHAAL HY         730 PUNTE

                                                          100 METER                                         BEHAAL HY         740 PUNTE

 

BAIE DANKIE AAN AL DIE ONDERWYSERS WAT OPGETREE HET AS BEAMPTES!       

 

Waterpolo

 Die afgelope naweek het ons 1ste span deelgeneem aan die Itec 1ste span toernooi aangebied deur Grey Kollege. Hulle uitslae was as volg:

Verloor teen Crawford 5-4
Verloor teen Selborne 8-4
Wen teen St Benedict's 5-2
Wen teen Pearson 6-2
Verloor teen Clifton 8-2
Wen teen St David's 5-4
Verloor teen Northwood 6-3

Die 1ste span eindig 6de uit 16 spanne. Dit is die eerste keer in 10 jaar wat die 1ste span die kwarteindrondte behaal. Baie geluk met die goeie toernooi.

Geluk ook aan Matthew Lahoud, Louis Gouws en Sheldon Skea wat hulle 100ste wedstryd vir die 1ste span gespeel het.

Matthew Lahoud wen ook die prys vir die beste "goal" tydens die toernooi.

 

·         O14A

Die afgelope naweek het die o/14 A span aan hulle eerste toernooi as span deelgeneem aan die Crawford Inland Cup. Hulle uitslae was as volg:

 

Verloor teen St David’s 7-1

Verloor teen Jeppe 7-4

Wen teen Pretoria Boys High 6-4

Wen teen Reddam 7-1

Kwarteindtondte:

Wen teen Kes 5-4

Semi-finaal:

Verloor teen Jeppe 6-4

 

Die span eindig 4de uit 16 spanne. Dit is ‘n besonderse prestasie vir so vroeg in die seisoen. Baie sterte met die res van die wedstryde vir die kwartaal.

 

 

Krieket

 

·         Die eerste krieketspan het die naweek in Johannesburg gespeel:

 

Grey vs St Stithians – 35 beurte

St Stithians kolf eerste en teken 162/9 aan.

Conrad Kuhns neem 3 paaltjies vir 29 lopies.

Grey teken 130/7 aan in hul 35 beurte.

Christopher Schreuder (34)

Brandon Callis (43*)

Grey verloor met 32 lopies.

 

 

Grey vs KES – 50 beurte

Grey kolf eerste en teken 150 lopies aan.

Beste kolwer was Conrad Kuhn (46)

KES teken 153/6 in 48 beurte aan.

Graham Carr neem 3 paaltjies vir 36 lopies.

Grey verloor met 4 paaltjies.

 

 

Grey vs St Johns – 50 beurte

Grey kolf eerste en teken 132/10 aan.

Beste kolwers was:

Armand Annandale (39)

Christopher Schreuder (30)

St Johns teken 133/5 aan.

Armand Annandale boul 10 beurte vir 17 lopies en neem 2 paaltjies.

Grey verloor met 5 paaltjies.

 

 

·         Grey u/15A     vs         St.Stithians

 

St.Stithians batted first and were bowled out for 98.

 

Best bowler       :               J.Oliver                6/6 in 7 overs.

 

Grey then batted and got 99/7.

 

Best batsman    :               NJ.Cohen            29*

 

Grey won with 3 wickets.

 

 

·         Grey u/15A     vs         KES

 

Grey batted first and were bowled out for 135.

 

Best batsman    :               H.de Jager           39

 

After a great comeback, Grey bowled KES out for 130. They were 112/4,needing 24 oof 12 overs(72balls). They were bowled out in the 2nd last over.

 

Best bowlers     :               B.van Heerden 5/14 in 8 overs.

                                                M.Esterhuysen 2/20 in 8 overs.

 

Grey won by 5 runs.

 

 

·         Grey u/15A     vs         St.Johns

 

Grey batted first and scored 256/7.

 

Best batsmen    :               P.Zietsman         68                          

                                                M.Kershaw         48

                                                H.de Jager           45

 

St.Johns then got bowled out for 119.

 

Best bowlers     :               J.Oliver                4/30 in 9 overs

                                                N.Sokoyi              2/19 in 4 overs

 

Grey won by 137 runs.

 

 

·         Onder 19B vs St Stithians (35 boulbeurt wedstryd)

Grey Kollege 157/3

Eduan Coetzee 65

 

St Stithians 153/9

Christiaan Potgieter 2/15

Tshediso Kheswa 2/30

 

Grey Kollege 19B wen met 4 lopies

 

·         Onder 19B vs KES (50 boulbeurt wedstryd)

Grey Kollege 247/9

JP Coetzee 49

Christean Neethling 54 (35 balle)

Christiaan Potgieter 43 nie uit nie (39 balle)

 

KES 147 almal uit

Christiaan Potgieter 3/19

Tshediso Kheswa 3/38

 

Grey Kollege 19B wen met 100 lopies

 

·         Onder 19B vs St Johns (50 boulbeurt wedstryd)

Grey Kollege 339

Amandio Cavaleiro 104 (66 balle)

Eduan Coetzee 85 (61 balle)

 

St Johns 181/8

HJ de Lange 3/33

Thsediso Kheswa 2/26

 

Grey Kollege 19B wen met 158 lopies

 

 

·         Onder 14A vs St Stithians (35 boulbeurt wedstryd)

St Stithians 132 almal uit

Neels Volschenk 4/6

Rowan Bezuidenhout 2/22

 

Grey Kollege 134/7

Neels Volschenk 51 nie uit nie (51 balle)

 

Grey Kollege 14A wen met 3 paaltjies

 

·         Onder 14A vs KES (50 boulbeurt wedstryd)

Grey Kollege 114 almal uit

Neels Volschenk 24

Marco Botha 22

 

KES 137/9

Mvula Chabalala 3/29

Neels Volschenk 2/13

KES wen met 1 paaltjie

 

·         Onder 14A vs St Johns (50 boulbeurt wedstryd)

St Johns 96 almal uit

Rowan Bezuidenhout 3/13

Zander Rasmussen 3/19

Neels Volschenk 2/16

Mvula Chabalala 2/17

 

Grey Kollege 100/4 in 18 boulbeurte

Rowan Bezuidenhout 44 nie uit nie

Neels Volschenk 40

 

Grey Kollege 14A wen met 6 paaltjies

 

 

Swem

AFFIES-GALA

Baie geluk aan al die swemmers wat Grey se naam die afgelope naweek in die swembad hoog gehou het, tydens ‘n intergala teen 4 sterk Gautengse swemskole.

 

Eerste plekke vir individuele items is verower deur:

 

•             Robbie le Roux

•             Juan-Luke Hamilton

•             Gawie Nortjé

•             Joshua Hamilton

•             Corrie Steyn

•             Liam du Plessis

•             Kobus Groenewald

•             Luan de Waal

•             Dewie Verster

•             Jurie Geldenhuys

•             Wihan Serfontein

 

Eerste plekke vir aflos-items:

•             Wisselslagaflos 14, 15, 16 en 17 jaar.

•             Kruipslagaflos 14, 15 en 16 jaar.

•             Leeraflos – 5 ouderdomme.

 

Die puntestand aan die einde van die gala was soos volg:

*             St Davids                                              -                              363 punte

*             Pretoria Boys’ High          -                              364 punte

*             Affies                                    -                              406 punte  -  3de plek

*             St Benedicts                       -                              420 punte           -  2de plek

*             Grey                                                      -                              580 punte  - 1ste.

 

GREY het aan die einde van die gala 160 PUNTE MEER as St Benedicts ingeoes,  – die meeste punte waarmee Grey nog by hierdie gala gewen het, want elke swemmer swem net vir die Grey-wapen!  BAIE DANKIE, MANNE!

Atletiek

SONE 1 –UITSLAE – SATERDAG, 28 JANUARIE 2017

131 GREY-ATLETE HET INGESKRYF

 

121         PLEKKE  (TUSSEN DIE EERSTE 3 PLEKKE IN FINALE ) WORD BEHAAL- 49 EERSTE PLEKKE

                                    42 TWEEDE PLEKKE EN

                                     30 DERDE PLEKKE

 

        DIE VOLGENDE ATLETE LEWER PUIK PRESTASIES:

 

O/14

DJ LIEBENBERG                   IN DISKUS                       HY BEHAAL 804 PUNTE OP DIE PUNTE-TABEL

LUCKY MOLEYANE             IN DIE 100 METER         HY BEHAAL 740 PUNTE

                                              IN DIE 200 METER         HY BEHAAL 749 PUNTE

 

O/15

KATLEHO CHABANYANE  IN DIE 100 METER HEKKIES         BEHAAL HY 715 PUNTE

                                                  IN DIE 300 METER HEKKIES   BEHAAL HY 705 PUNTE

                                                  IN DIE 100 METER                     BEHAAL HY 717 PUNTE

TIELMAN NIEWOUDT       GEWIGSTOOT                                  BEHAAL HY 907 PUNTE  

 

O/16                                  

JOUBERT SCHOEMAN     IN DIE 200 METER  BEHAAL HY                  721 PUNTE

MARCELL MULLER            IN DIE 200 METER  BEHAAL HY                  730 PUNTE

                                                 IN DIE 400 METER BEHAAL HY                   709 PUNTE

 

O/17

HERMAN AGENBAG        IN GEWIGSTOOT   BEHAAL HY                   805 PUNTE

                                                 IN DISKUS                BEHAAL HY                   714 PUNTE

MD LAUBSER                      IN 110 HEKKIES                                              BEHAAL HY                   739 PUNTE

                                              IN DIE 200 METER                                         BEHAAL HY                   724 PUNTE

CHARL VD MERWE           IN HAMMERGOOI                                           BEHAAL HY                  713 PUNTE

 

O/19

HENNIE ENGELBRECHT                   3000METER HINDERNIS                 BEHAAL HY         836 PUNTE

PETRUS JACOBS                               110 METER HEKKIES                       BEHAAL HY         798 PUNTE

JANCO VAN HEYNINGGEN            200 METER                                         BEHAAL HY         730 PUNTE

                                                          100 METER                                         BEHAAL HY         740 PUNTE

 

BAIE DANKIE AAN AL DIE ONDERWYSERS WAT OPGETREE HET AS BEAMPTES!       

 

Waterpolo

 Die afgelope naweek het ons 1ste span deelgeneem aan die Itec 1ste span toernooi aangebied deur Grey Kollege. Hulle uitslae was as volg:

Verloor teen Crawford 5-4
Verloor teen Selborne 8-4
Wen teen St Benedict's 5-2
Wen teen Pearson 6-2
Verloor teen Clifton 8-2
Wen teen St David's 5-4
Verloor teen Northwood 6-3

Die 1ste span eindig 6de uit 16 spanne. Dit is die eerste keer in 10 jaar wat die 1ste span die kwarteindrondte behaal. Baie geluk met die goeie toernooi.

Geluk ook aan Matthew Lahoud, Louis Gouws en Sheldon Skea wat hulle 100ste wedstryd vir die 1ste span gespeel het.

Matthew Lahoud wen ook die prys vir die beste "goal" tydens die toernooi.

 

·         O14A

Die afgelope naweek het die o/14 A span aan hulle eerste toernooi as span deelgeneem aan die Crawford Inland Cup. Hulle uitslae was as volg:

 

Verloor teen St David’s 7-1

Verloor teen Jeppe 7-4

Wen teen Pretoria Boys High 6-4

Wen teen Reddam 7-1

Kwarteindtondte:

Wen teen Kes 5-4

Semi-finaal:

Verloor teen Jeppe 6-4

 

Die span eindig 4de uit 16 spanne. Dit is ‘n besonderse prestasie vir so vroeg in die seisoen. Baie sterte met die res van die wedstryde vir die kwartaal.

 

 

Krieket

 

·         Die eerste krieketspan het die naweek in Johannesburg gespeel:

 

Grey vs St Stithians – 35 beurte

St Stithians kolf eerste en teken 162/9 aan.

Conrad Kuhns neem 3 paaltjies vir 29 lopies.

Grey teken 130/7 aan in hul 35 beurte.

Christopher Schreuder (34)

Brandon Callis (43*)

Grey verloor met 32 lopies.

 

 

Grey vs KES – 50 beurte

Grey kolf eerste en teken 150 lopies aan.

Beste kolwer was Conrad Kuhn (46)

KES teken 153/6 in 48 beurte aan.

Graham Carr neem 3 paaltjies vir 36 lopies.

Grey verloor met 4 paaltjies.

 

 

Grey vs St Johns – 50 beurte

Grey kolf eerste en teken 132/10 aan.

Beste kolwers was:

Armand Annandale (39)

Christopher Schreuder (30)

St Johns teken 133/5 aan.

Armand Annandale boul 10 beurte vir 17 lopies en neem 2 paaltjies.

Grey verloor met 5 paaltjies.

 

 

·         Grey u/15A     vs         St.Stithians

 

St.Stithians batted first and were bowled out for 98.

 

Best bowler       :               J.Oliver                6/6 in 7 overs.

 

Grey then batted and got 99/7.

 

Best batsman    :               NJ.Cohen            29*

 

Grey won with 3 wickets.

 

 

·         Grey u/15A     vs         KES

 

Grey batted first and were bowled out for 135.

 

Best batsman    :               H.de Jager           39

 

After a great comeback, Grey bowled KES out for 130. They were 112/4,needing 24 oof 12 overs(72balls). They were bowled out in the 2nd last over.

 

Best bowlers     :               B.van Heerden 5/14 in 8 overs.

                                                M.Esterhuysen 2/20 in 8 overs.

 

Grey won by 5 runs.

 

 

·         Grey u/15A     vs         St.Johns

 

Grey batted first and scored 256/7.

 

Best batsmen    :               P.Zietsman         68                          

                                                M.Kershaw         48

                                                H.de Jager           45

 

St.Johns then got bowled out for 119.

 

Best bowlers     :               J.Oliver                4/30 in 9 overs

                                                N.Sokoyi              2/19 in 4 overs

 

Grey won by 137 runs.

 

 

·         Onder 19B vs St Stithians (35 boulbeurt wedstryd)

Grey Kollege 157/3

Eduan Coetzee 65

 

St Stithians 153/9

Christiaan Potgieter 2/15

Tshediso Kheswa 2/30

 

Grey Kollege 19B wen met 4 lopies

 

·         Onder 19B vs KES (50 boulbeurt wedstryd)

Grey Kollege 247/9

JP Coetzee 49

Christean Neethling 54 (35 balle)

Christiaan Potgieter 43 nie uit nie (39 balle)

 

KES 147 almal uit

Christiaan Potgieter 3/19

Tshediso Kheswa 3/38

 

Grey Kollege 19B wen met 100 lopies

 

·         Onder 19B vs St Johns (50 boulbeurt wedstryd)

Grey Kollege 339

Amandio Cavaleiro 104 (66 balle)

Eduan Coetzee 85 (61 balle)

 

St Johns 181/8

HJ de Lange 3/33

Thsediso Kheswa 2/26

 

Grey Kollege 19B wen met 158 lopies

 

 

·         Onder 14A vs St Stithians (35 boulbeurt wedstryd)

St Stithians 132 almal uit

Neels Volschenk 4/6

Rowan Bezuidenhout 2/22

 

Grey Kollege 134/7

Neels Volschenk 51 nie uit nie (51 balle)

 

Grey Kollege 14A wen met 3 paaltjies

 

·         Onder 14A vs KES (50 boulbeurt wedstryd)

Grey Kollege 114 almal uit

Neels Volschenk 24

Marco Botha 22

 

KES 137/9

Mvula Chabalala 3/29

Neels Volschenk 2/13

KES wen met 1 paaltjie

 

·         Onder 14A vs St Johns (50 boulbeurt wedstryd)

St Johns 96 almal uit

Rowan Bezuidenhout 3/13

Zander Rasmussen 3/19

Neels Volschenk 2/16

Mvula Chabalala 2/17

 

Grey Kollege 100/4 in 18 boulbeurte

Rowan Bezuidenhout 44 nie uit nie

Neels Volschenk 40

 

Grey Kollege 14A wen met 6 paaltjies

 

 

Swem

AFFIES-GALA

Baie geluk aan al die swemmers wat Grey se naam die afgelope naweek in die swembad hoog gehou het, tydens ‘n intergala teen 4 sterk Gautengse swemskole.

 

Eerste plekke vir individuele items is verower deur:

 

•             Robbie le Roux

•             Juan-Luke Hamilton

•             Gawie Nortjé

•             Joshua Hamilton

•             Corrie Steyn

•             Liam du Plessis

•             Kobus Groenewald

•             Luan de Waal

•             Dewie Verster

•             Jurie Geldenhuys

•             Wihan Serfontein

 

Eerste plekke vir aflos-items:

•             Wisselslagaflos 14, 15, 16 en 17 jaar.

•             Kruipslagaflos 14, 15 en 16 jaar.

•             Leeraflos – 5 ouderdomme.

 

Die puntestand aan die einde van die gala was soos volg:

*             St Davids                                              -                              363 punte

*             Pretoria Boys’ High          -                              364 punte

*             Affies                                    -                              406 punte  -  3de plek

*             St Benedicts                       -                              420 punte           -  2de plek

*             Grey                                                      -                              580 punte  - 1ste.

 

GREY het aan die einde van die gala 160 PUNTE MEER as St Benedicts ingeoes,  – die meeste punte waarmee Grey nog by hierdie gala gewen het, want elke swemmer swem net vir die Grey-wapen!  BAIE DANKIE, MANNE!

Sharing Tools